Vlak se střetl s autem, další srazil člověka. Provoz na druhém koridoru je omezený

Vlak se střetl s autem, další srazil člověka. Provoz na druhém koridoru je omezený; Zdroj foto: ČTK

„Na lesním železničním přejezdu došlo ke kolizi osobního vozu a osobního vlaku, následně pak ke srážce osoby projíždějícím nákladním vlakem,“ uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek. Doplnil, že šlo o dvaačtyřicetiletou ženu. „Jednou z vyšetřovacích verzí je sebevražda. Zjišťujeme okolnosti a příčiny obou nehod a jejich případnou souvislost,“ řekl Malášek. Provoz po jedné traťové koleji potrvá několik týdnů, než bude dokončena oprava poškozené koleje, uvedly České dráhy na twitteru. 

Událost se stala kolem 6:30. Provoz po jedné traťové koleji byl obnovený v 15:15. „Za místem omezení mohou vlaky navýšit zpoždění asi o pět až deset minut,“ informovaly České dráhy v případě dálkové dopravy. Podobně mohou být zpožděny i vlaky v regionální dopravě.

Nehoda se stala na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací a závorami. „V důsledku střetnutí osobní vlak vykolejil. Tato mimořádná událost se obešla bez zranění. Následně se na stejném železničním přejezdu střetl projíždějící nákladní vlak s osobou, která následkům zranění podlehla,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Škoda je podle něj zatím vyčíslena jen na trati, činí 13 milionů korun.

Nehody zcela zastavily provoz na mezinárodním koridoru z Rakouska do Polska. „Regionální spoje nahrazujeme autobusovou dopravou mezi Hodonínem a Moravským Pískem. U mezinárodních vlaků jsou oběhy souprav složitější, autobusem je nahradit nelze,“ uvedl Šťáhlavský.

Vlaky podle webu Českých drah nabíraly zpoždění. Vlaky linky R13 (Olomouc – Břeclav – Brno) jsou nahrazeny v úseku Bzenec-Přívoz – Moravský Písek a zpět. Zpoždění za úsekem s náhradní dopravou se zvýší o podle webu 20 až 30 minut. Vlaky linky Ex4 (Polsko – Bohumín – Břeclav – Rakousko), jezdí v úseku Břeclav – Přerov a zpět odklonem přes Brno. Zpoždění za úsekem po odklonu vlaku se podle webu zvýší zhruba o 60 až 90 minut.


Pokračovat ve čtení