Úmrtí tříměsíčního dítěte po vyšetření v nemocnici prověřují kriminalisté

Úmrtí tříměsíčního dítěte po vyšetření v nemocnici prověřují kriminalisté; Zdroj foto: ČTK

Chlapec měl déle než týden rýmu a kašel, k nimž se přidala vysoká teplota. Ošetřující lékař rodičům řekl, aby s ním nechodili ven a na snížení teploty doporučil Panadol nebo Nurofen v čípcích a kapky do nosu, dítěti se doma ještě přitížilo a druhý den ráno přestalo dýchat. Přivolaný lékař záchranné služby už mu nedokázal pomoci. Na pondělní událost ve čtrtek upozornil server Novinky.cz a iDnes.cz. 

„Po našem příjezdu už bylo dítě v bezvědomí. I přes veškerou snahu se u něj nepodařilo obnovit životní funkce a lékař bohužel konstatoval smrt,“ citoval iDnes mluvčí krajské záchranné služby Márii Svobodovou.

„Nařídili jsme soudní pitvu, která objasní přesnou příčinu úmrtí dítěte,“ řekla krajská policejní mluvčí Dagmar Brožová. Nemocnice se ohradila proti tomu, že by smrt souvisela s předchozím ošetřením v nemocnici a že by její lékaři byli viníky.

„Pro toto obvinění neexistuje žádný důkaz. Naopak informace, které má nemocnice čerstvě k dispozici, naznačují, že ošetření dítěte v nemocnici bylo úspěšné, zdravotní potíže odezněly a smrt dítěte nemá žádnou souvislost s potížemi, se kterými bylo v nemocnici ošetřováno,“ řekl mluvčí nemocnice Jiří Kokoška. Dodal, že nemocnice čeká na výsledky pitvy.

Video: Současná epidemie je pro děti zákeřná. Nápor by ale měl přes Vánoce klesnout, říká Prymula (20. 12. 2022)


Pokračovat ve čtení