Top foto 2022: Bouchalo to, padalo sklo. Hlas malé Evy Jakub Plíhal nezapomene

Top foto 2022: Bouchalo to, padalo sklo. Hlas malé Evy Jakub Plíhal nezapomene; Zdroj foto: Jakub Plíhal

Seriál fotogalerií Top foto na Aktuálně.cz se už stal tradicí, která patří k závěru roku. Představuje výběry nejlepších snímků od fotografů pracujících pro různé tituly vydavatelství Economia (především pro Aktuálně.cz, Hospodářské noviny, Respekt či Ekonom). Autoři vybírají své fotografie sami a mohou představit jak snímky, které vznikly v rámci jejich novinářské práce, tak i svou volnou tvorbu. Cílem je připomenout si uplynulý rok a ohlédnout se za spoustou výborných snímků, které během roku vznikly.

Top foto 2022 bude letos vycházet od 25. prosince do 6. ledna každý den s výjimkou Silvestra. První díl nemůže patřit nikomu jinému než hlavnímu reportérovi Aktuálně.cz Jakubovi Plíhalovi, s jehož prací se čtenáři setkávají nejčastěji. 

Ve výběru jeho fotografií samozřejmě nemůže chybět válka na Ukrajině, odkud přinesl několik reportáží. Kromě drsných válečných výjevů však do galerie zařadil i snímky z Mongolska, Moldavska nebo Jižní Koreji. A přidal také řadu domácích událostí, od festivalu Comic-Con přes herce Petra Čtvrtníčka bubnujícího ve vězení až třeba po protesty před ruskou ambasádou.

O autorovi snímků:

Jakub Plíhal (32 let). Od studií fotí pro Aktuálně, od roku 2015 jako stálý fotoreportér, od roku 2019 jako hlavní fotograf. Jezdí po Česku i do zahraničí, odkud přiváží autorské fotoreportáže s vlastními texty. Řada jeho snímků byla k vidění na výstavách Czech Press Photo. Jeho fotografie najdete jak na Aktuálně.cz, tak i v Hospodářských novinách a v dalších titulech vydavatelství Economia.

Jeho práci můžete sledovat také zde:
Twitter: twitter.com/jakub_plihal
Facebook: facebook.com/jakub.plihal.3


Pokračovat ve čtení