Slavia začala soustředění snadnou výhrou nad Servette Ženeva

Slavia začala soustředění snadnou výhrou nad Servette Ženeva; Zdroj foto: Milan Kammermayer

V základní sestavě Slavie byl i nigerijský stoper Ogbu, který do vršovického klubu přestoupil z norského Lilleströmu. Na pravé straně obrany nastoupil uzdravený slovenský univerzál Schranz. V prvním poločase se trefili Provod a Tecl po přihrávce zimní posily Hronka.

V 76. minutě uzavřel skóre vlastní brankou Diallo. Na závěrečnou desetiminutovku naskočil krajní bek Bořil, jenž se po vleklém zranění kolene vrátil na hřiště poprvé od října 2021. Těsně před koncem zblízka zamířil do boční sítě. Slávisté vyhráli i druhý duel zimní přípravy, v neděli zdolali Hradec Králové 1:0.

Olomouc po půlhodině hry poslal do vedení Chytil, který je spojován s přestupem do Slavie. V 66. minutě přidal druhý gól Beneš. Za Teplice se v utkání hraném na dvakrát 60 minut trefili Hušek a Žák. Jejich spoluhráč Gning neproměnil penaltu.

Přípravná fotbalová utkání v Portugalsku:

Slavia Praha – Servette Ženeva 3:0 (2:0)

Branky: 22. Provod, 32. Tecl, 73. vlastní Diallo.

Sestava Slavie: Mandous – Schranz (60. Halinský), Ogbu, Kričfaluši, Oscar – Traoré (60. Talovjerov) – Usor (66. Šmiga), Hronek (80. Bořil), Provod, Ewerton (60. Olayinka) – Tecl. Trenér: Trpišovský.

16:30 Slavia – Servette.


Pokračovat ve čtení