Policie uzavřela pro auta Špindlerův Mlýn. Koná se zde světový pohár v lyžování

Policie uzavřela pro auta Špindlerův Mlýn. Koná se zde světový pohár v lyžování; Zdroj foto: Jakub Plíhal

Výjimku pro vjezd do střediska mají jen vozidla s dříve vyřízeným povolením.

„Příjezd do Špindlerova Mlýna jsme uzavřeli na kontrolním bodu v Herlíkovicích u Vrchlabí. Auta, která již byla v momentě uzavření na cestě do Špindlerova Mlýna, zaparkovala na silnici u špindlerovské přehrady,“ řekla mluvčí.

Mezi 08:30 až 09:00 však doprava do Špindlerova Mlýna přes uzávěru v Herlíkovicích značně zhoustla a vytvořila se stojící kolona aut s povolenkami. V koloně uvázly i autobusy, kterým pak policisté zajistili přednostní cestu. Do 10:00 se kolona postupně rozjela a provoz mezi Vrchlabím a Špindlerovým Mlýnem již byl plynulý, uvedla mluvčí.

Ostatní řidiči pez povolenek parkují především na uzavřené silnici II/295 na příjezdu do Vrchlabí a na parkovišti u sportovního areálu v lokalitě Vejsplachy. „Parkoviště Vejsplachy se před 10:30 již zcela zaplnilo a auta nyní budeme odstavovat na obchvatu Vrchlabí,“ řekla mluvčí.

Z parkovišť ve Vrchlabí se autobusy do Špindlerova mlýna kromě návštěvníků závodů dostanou i lidé, kteří si do Špindlerova Mlýna přijeli zalyžovat. Ve Špindlerově Mlýně je kvůli světovému poháru uzavřena pouze černá sjezdovka ve Svatém Petru. Ostatní sjezdovky mají rekreační lyžaři k dispozici.

Provoz lanovek v lokalitě Medvědín – Horní Mísečky dnes ráno omezila silná námraza. Zhruba hodinu byla mimo provoz lanovka v Horních Mísečkách a dopoledne zůstávala mimo provoz lanovka ze Špindlerova Mlýna na Medvědín. Nově dnes vlekaři ve středisku spustili lanovku se sjezdovkou Labská.

Zastávky kyvadlové dopravy jsou podél všech provizorně zřízených parkovišť v docházkové vzdálenosti do 400 metrů. Po výstupu ve Špindlerově Mlýně mohou jít návštěvníci závodů i rekreační lyžaři do Svatého Petra pěšky či využít kyvadlových autobusů, které jezdí po městě.

Uzavřený úsek silnice II/295 s provizorním parkovištěm mohou řidiči objet vrchlabskými ulicemi Pražská a Valteřická.


Pokračovat ve čtení