Krása pražského jara a mlhy nad Vltavou. Snímky roku fotografa Richarda Horáka

Krása pražského jara a mlhy nad Vltavou. Snímky roku fotografa Richarda Horáka; Zdroj foto: Richard Horák

„Největší radost mi v roce 2022 udělal právě titul Master Qualified European Photographer,“ říká Horák. Udělila mu ho v červnu porota Asociace profesionálních evropských fotografů na základě dvaceti předložených snímků. 

Fotogalerie vybraných snímků Richarda Horáka je součástí seriálu Top foto na Aktuálně.cz. Ten představuje výběry nejlepších záběrů od fotografů pracujících pro různé tituly vydavatelství Economia (především pro Aktuálně.cz, Hospodářské noviny, Respekt či Ekonom) a také od spolupracovníků redakce. Staly se už tradicí, která je spojena se závěrem roku.

Autoři vybírají své fotografie sami a mohou představit jak snímky, které vznikly v rámci jejich novinářské práce, tak i svou volnou tvorbu. Cílem je připomenout si uplynulý rok a ohlédnout se za spoustou výborných fotografií, které během roku vznikly. Seriál letos vychází od 25. prosince do 6. ledna. 

V seriálu doposud vyšly snímky roku Jakuba Plíhala, Lukáše Bíby, Milana Jaroše, Matěje Stránského, Tomáše Vocelky, Libora Fojtíka, Tomáše Škody, Jana Jirkovského, Magdaleny Medkové, Dana Poláčka a Radka Vnenčáka. Toto je dvanáctý díl série.

O autorovi snímků:

Richard Horák je fotograf známý především snímky Prahy. Fotografoval například pro Pražskou informační službu nebo Arcibiskupství pražské. Od roku 2020 spolupracuje také s Aktuálně.cz. Je členem Asociace profesionálních fotografů České republiky a držitelem nejvyššího evropského fotografického titulu Master QEP, který do roku 2022 získalo pouze 90 fotografů z celé Evropy. Za své pohledy na Prahu a také za krajinářské fotografie byl oceněn v mnoha fotografických soutěžích.

Jeho práci můžete sledovat také zde:

Web: richard-horak.cz
Instagram: @ostosest
Facebook: facebook.com/richard.horak.376


Pokračovat ve čtení