Kinský: Monarchie není žádná pohádka. Mít modrou krev ale dnes nic neznamená

Kinský: Monarchie není žádná pohádka. Mít modrou krev ale dnes nic neznamená; Zdroj foto: Vojtěch Gross

Celý rozhovor si můžete pustit v úvodním videu nebo si ho poslechnout ve své oblíbené podcastové aplikaci. Jaká byla jeho hlavní témata?

0:34 – 3:28 František Kinský je hlavou kostelecké větve rodiny Kinských. Co všechno to obnáší? Proč stále ctí heslo svého šlechtického rodu?

3:28 – 6:25 Proč si myslí, že mít modrou krev už v dnešní době nic neznamená? Také o tom, proč to podle něj ve Spojeném království bude mít nový král Karel III. hodně těžké, ale monarchii udrží.

6:25 – 10:15 Jaké by bylo Česko, kdyby bylo monarchií? Králem by byl dnes Karel Habsbursko-Lotrinský, vnuk posledního císaře Karla I. Ten je podle Františka Kinského velmi činorodý, ale zároveň jako král by byl asi neklidný.

10:15 -14:35 O tom, proč je dnes podle něj mnohem těžší udržovat kontakt „se svým druhem“ a spíše se šlechtici stýkají se svými přáteli než s rodinou. Jak na české šlechtice nahlíží v zahraničí a jaké bylo převzít po otci zámek, který byl zralý spíše na zbourání.

14:35 – 21:55 Proč necítí vůči komunistům zlost a jak vzpomíná na návštěvy svého otce v ilavské věznici a o tom, proč jeho otec po osvobození zůstal pracovat v uranových dolech v Jáchymově.

21:55- 23:40 Jaký měl vztah Karel Schwarzenberg s jeho otcem a o tom, že spolu byli zvyklí vést dlouhé politické debaty.

23:40 – 26:11 V rozhovoru pro Paměť národa Kinský jednou řekl, že česká společnost je bez pozitivních příkladů, myslí si to i dnes?


Pokračovat ve čtení