Jágr tleská a mlaská. Juniorům gratulovali i Pastrňák, Hašek nebo Hadamczik

Jágr tleská a mlaská. Juniorům gratulovali i Pastrňák, Hašek nebo Hadamczik; Zdroj foto: ČTK

Týmu v čele s kapitánem Stanislavem Svozilem a elitním střelcem Jiřím Kulichem pogratulovali na sociálních sítích Jaromír Jágr, David Pastrňák, Ondřej Palát, Dominik Hašek, Jiří Hrdina či šéf svazu Alois Hadamczik.

„Kluci a trenéři, gratuluji! Je radost se na vás koukat. Dominance. Kdo hokeji fandí – tleská. Kdo hokeji rozumí – mlaská,“ napsal Jágr krátce po utkání na instagramu.

„Gratulace, super výkon. Ještě jedna výhra,“ vzkázal na stejné sociální síti Pastrňák. A podobně měl radost Palát. „Obrovská gratulace,“ napsal držitel Zlaté hokejky pro nejlepšího českého hokejistu minulé sezony.

Uznale se vyjádřily ale i hvězdy minulosti. „Super zápas z naší strany, absolutně zasloužený vítězství a gratulace celému týmu. Tak ještě jedno vítězství…,“ přál si trojnásobný vítěz Stanleyova poháru a mistr světa z roku 1985 Hrdina.

Současný šéf hokejového svazu Hadamczik byl trenérem juniorské reprezentace v roce 2005, kdy Češi získali bronz. Další cenný kov přidají až letos.

„Mám velkou radost z úspěchu ’20‘. Gratuluji všem hráčům a realizačnímu týmu ke skvělé práci. Předvádíte vynikající hokej. Finále bude velký zážitek pro vás i pro všechny sportovní fanoušky. Držím palce,“ napsal Hadamczik na Twitter.

Tým trenéra Radima Rulíka ve středu v Halifaxu otočil semifinálový duel se Švédskem a Kulichovým gólem v poslední minutě prodloužení zvítězil 2:1. Ve finále je česká dvacítka po 22 letech, o zlato se utká v noci na pátek s domácí Kanadou.


Pokračovat ve čtení