Hrdina Suchánek vychytal Švédy: Když jsme pak dali gól, začal jsem křičet a skákat

Hrdina Suchánek vychytal Švédy: Když jsme pak dali gól, začal jsem křičet a skákat; Zdroj foto: ČTK

„Soupeř měl v prodloužení převahu. Nevím, čím to bylo. Možná na nás trošku dolehla nervozita. Štěstí se ale naklonilo k nám. Možná i díky tomu, že Švédové ho měli při vzájemném utkání ve skupině,“ řekl Suchánek po utkání a poukázal na první česko-švédský souboj v základní skupině, ve kterém byli svěřenci trenéra Radima Rulíka aktivnější a herně lepší, ale prohráli 2:3 v prodloužení.

Tentokráte se ale na konci radovali Češi. „Byly to neskutečné nervy a nezapomenutelný zážitek. Když jsme dali gól, začal jsem křičet, skákat, lítat po stadionu. Pak si vzpomínám, že jsem jel za Jiřím Kulichem,“ smál se Suchánek.

Odchovanec Přerova v šestém zápase na šampionátu inkasoval pouze jednou, na začátku druhé třetiny jej střelou nad rameno překonal obránce Ludvig Jansson. „Puk jsem viděl až na poslední chvíli, prolétlo to mezi nohama našeho hráče. Zkusil jsem tam instinktivně dát ruku, na puk jsem si sáhl. Pár centimetrů ale chybělo,“ řekl Suchánek ke střele, která prošla přes clonícího Jaroslava Chmelaře.

Český tým si ale ve třetí třetině vytvořil velkou převahu a nakonec dokázal David Jiříček při power play vyrovnat. „Tlak byl neskutečný. Celou dobu jsem si říkal, že každý můj další zákrok je extrémně důležitý. Věřil jsem, že kluci alespoň jeden gól dají. Moje práce byla nedostat další,“ uvedl brankář Tri-City Americans.

Svůj úkol Suchánek splnil. Gól Kulicha 50 sekund před koncem prodloužení následně Česko posunul do finále, ve kterém se představí po 22 letech. „Je to neuvěřitelné, o tomhle každý z nás jako malý snil. Jsem na tým moc pyšný,“ radoval se Suchánek.


Pokračovat ve čtení