„Finky hrály jako prasata.“ Juniorky vyřazení na MS oplakaly, trenér kritizoval sudí

"Finky hrály jako prasata." Juniorky vyřazení na MS oplakaly, trenér kritizoval sudí; Zdroj foto: IIHF

Češky hrály na osmičlenném MS ve Švédsku ve výkonnostně slabší skupině B a postupně si poradily se Švýcarkami (3:2), Japonkami (5:1) i se Slovenkami (4:3). Postoupily do čtvrtfinále z prvního místa a narazily na Finsko, které v silnější skupině neuhrálo ani bod.

Po dvou třetinách prohrávaly 0:1, ale zkraje třetí části zápas brankami Terezy Plosové a Lindy Vocetkové otočily. Jenže reprezentantky Suomi sedm a půl minuty před koncem srovnaly na 2:2 a o dvě minuty později jim Pauliina Salonenová svým druhým gólem vystřelila výhru 3:2.

‚>Tentokrát však české juniorky cítily při vyřazení křivdu. Při rozhodující gólové situaci totiž brankářce Michaele Hesové evidentně bránila v chytání finská kapitánka Tilli Keränenová.

‚>“Když jsme zápas otočily, prožívaly jsme neskutečné štěstí, které nám pak ale sebraly tím třetím gólem. Za nás neměl platit,“ řekla po zápase česká střelkyně Vocetková serveru Hokej.cz.

‚>“Nikdo nám nic nevysvětlil, viděl jsem tam několik sporných momentů. Ten gól podle mě neměl platit, jestli jsem to dobře viděl na opakovaných záběrech. Myslím si, že když je brankářka kontaktována v brankovišti u zákroku nebo těsně před ním, gól by neměl platit,“ hodnotil.

‚>Juniorky nenavážou na loňský premiérový bronz žen ani na nedávné stříbro mužské dvacítky. Těsné vyřazení některé doslova oplakaly.

‚>“Byly jsme hodně semknuté. Řekly jsme si, že vyhrajeme a nezažijeme to, co minulý rok se Švédskem, ale nepovedlo se to. Je to tady znova,“ připomněla Plosová loňskou čtvrtfinálovou porážku 1:2.

‚>Letos čeká na svěřenkyně kouče Andrašovského v sobotním duelu o umístění stejný soupeř. „Vůbec nechápu, proč se ten zápas hraje,“ odpovídal trenér na otázku, jak těžké bude najít motivaci.

‚>O medaile si to však rozdá čtveřice USA, Švédsko, Kanada a Finsko.


Pokračovat ve čtení